Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli - Jana 8:32

Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli - Jana 8:32

Powiadomienie o nowościachFilmy

Wyszukiwarka tematów

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Twoja opinia się liczy!

Czym jest transfuzja krwi twoim zdaniem?:
 

LogowanieGościmy

Witrynę przegląda teraz 25 gości 

Od 18 listopada 2009

Użytkowników : 109
Artykułów : 110
Zakładki : 9
Odsłon : 452589
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli - Jana 8:32
Świadkowie jehowy pokonują wirusa ebola PDF Drukuj Email
Propaganda medyczna
Wpisany przez Krzysztof   
niedziela, 19 października 2014 18:00
AddThis Social Bookmark Button

Jak mało potrzeba mądrości by robić propagandę pokazuje artykuł „Świadkowie Jehowy w obliczu epidemii wirusa ebola”. Z dnia 9 PAŹDZIERNIKA 2014 roku (źródło: http://www.jw.org). W polskiej wersji czytamy jak to świadkowie Jehowy pospieszyli z pomocą swoim współbraciom w Afryce Zachodniej. Byłem ciekaw jak można pomóc chorym na tą niebezpieczną chorobę.

W wiadomościach podają, że Amerykanie i Anglicy wysłali wojsko na pomoc chorującym oczywiście to także jest propaganda, bo niby jak wojsko ma pomóc chorym może, co najwyżej chronić tych, którzy jeszcze są zdrowi zabijając chorych gdyby chcieli się do tych pierwszych zbliżyć, mogą chronić różne placówki przed napadami i hamować miejscową ludność przed anarchią. Wojsko nie jedzie leczyć, bo od tego są lekarze ewentualnie znachorzy a nie ludzie sprawnie strzelający z karabinu. Wojsko można było wysyłać tam gdzie muzułmanie mordują chrześcijan, ale jakoś tym nikt się nie przejmuje ani nawet nie wspomina w wiadomościach. Za każdym razem, kiedy czytam lub słucham takie propagandowe wieści śmiać mi się chce, ale też bywam czasem przerażony, bo wiem, że większość ludzi całkowicie bezkrytycznie akceptuje taką „pomoc”. Nic, więc dziwnego, że byłem ciekaw, w jaki sposób świadkowie Jehowy pomagają swoim wiernym.

Artykuł informował, że w murzyńscy bracia padli ofiarą fałszywych informacji na temat przyczyn choroby i możliwości jej zapobiegania i z tej ignorancji wydostali się dzięki informacją przesłanym im na POMOC. Oczywiście w artykule użyto innych słów, ale ich sens jest dokładnie taki sam jak moje streszczenie tylko, że bardziej poprawny propagandowo. Zresztą zobaczcie sami:

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 95
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack