Reklama

Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli - Jana 8:32

Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli - Jana 8:32Powiadomienie o nowościach

Filmy

Wyszukiwarka tematów

Obtener Plugin Flash para visualizar este reproductor

Twoja opinia się liczy!

Czym jest transfuzja krwi twoim zdaniem?:
 

LogowanieGościmy

Witrynę przegląda teraz 29 gości 

Od 18 listopada 2009

Użytkowników : 109
Artykułów : 116
Zakładki : 9
Odsłon : 496776
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli - Jana 8:32
Cena sumienia. PDF Drukuj Email
Kwestia krwi
Wpisany przez Krzysztof   
niedziela, 20 września 2015 14:21
AddThis Social Bookmark Button


Zgodnie z celem fundacji „Uratować choć jedno życie” przyglądam się działaniu Komitetów Łączności ze Szpitalami świadków Jehowy. Nie bez powodu nazywanych w Internecie „szwadronami śmierci”. Ich celem bowiem jest nie dopuścić do ratowania życia za pomocą transfuzji krwi. Wolą by pacjent umarł niż dostał krew i szansę na przeżycie. Ogólnie znana jest arogancja tych komitetów, które chcą pouczać personel szpitala jak leczyć pacjentów będących świadkami Jehowy. Poniżej cytuję za książką „Świadkowie Jehowy - Głosiciele Królestwa Bożego”. Wytłuściłem najciekawsze fragmenty tekstu.

„Chcąc uniknąć niepotrzebnych konfrontacji w nagłych wypadkach, na początku lat sześćdziesiątych Świadkowie Jehowy zaczęli składać swym lekarzom specjalne wizyty, żeby im przedstawić swoje stanowisko i dostarczyć odpowiednią literaturę. Później prosili o dołączenie do ich kartotek pisemnego oświadczenia, iż nie życzą sobie transfuzji. W latach siedemdziesiątych Wśród Świadków upowszechnił się zwyczaj noszenia przy sobie oświadczenia informującego służbę zdrowia, że w żadnych okolicznościach nie zgadzają się na przetoczenie im krwi. Po konsultacjach z lekarzami i prawnikami dokumentowi temu nadano taką formę, by miał on moc prawną.

Ponieważ Świadkowie Jehowy byli zdecydowani nie przyjmować trans fuzji, więc aby im pomóc w prostowaniu błędnych wyobrażeń lekarzy i personelu szpitali oraz nawiązać lepszą współpracę między placówkami służby zdrowia a pacjentami będącymi Świadkami Jehowy, Ciało Kierownicze postanowiło utworzyć Komitety Łączności ze Szpitalami. W roku 1979 była ich zaledwie garstka, ale w roku 1992 w ponad 70 krajach działało już z górą 800 takich komitetów. Wybrano do nich i przeszkolono umiejętnych starszych, którzy działają w Ameryce Północnej i Łacińskiej, na Dalekim wschodzie, w Australii i Oceanii oraz w Europie. Poza wyjaśnianiem stanowiska Świadków Jehowy zadanie tych komitetów polega również na wskazywaniu personelowi szpitali, że istnieją skuteczne metody leczenia alternatywnego. W nagłych sytuacjach pomagają lekarzom prowadzącym skontaktować się z chirurgami, którzy już leczyli podobne przypadki u Świadków Jehowy bez stosowania krwi. W razie potrzeby komitety te składają wizyty nie tylko lekarzom, lecz także sędziom rozpatrującym wnioski szpitali o wydanie nakazu transfuzji.”


Poprawiony: niedziela, 20 września 2015 14:38
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 101
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack