SuperFakty.info
Izrael - przeklęty czy błogosławiony?
Szatan patronem Państwa Żydowskiego cz. 4

Wyrwane z kontekstu argument manipulatorów cytowane z myślą o dzisiejszym Państwie Żydowskim:

„Kto ciebie przeklinać będzie, niech będzie przeklęty, a kto tobie błogosławić będzie, niech będzie błogosławiony.” (1 Mojż. 27:29, por. 1 Mojż. 12:2-3, 4 Mojż. 24:9)

Co naprawdę tam pisze:

Pierwsze błogosławieństwo dotyczy Abrahama i jego Potomka.

1 Mojżeszowa 12:2,3

Uczynię bowiem z ciebie wielki naród, będę ci błogosławił i twoje imię rozsławię: staniesz się błogosławieństwem. Będę błogosławił tym, którzy ciebie błogosławić będą, a tym, którzy tobie będą złorzeczyli, i ja będę złorzeczył. Przez ciebie będą otrzymywały błogosławieństwo ludy całej ziemi.

Wyjaśnia to apostoł Paweł:

Galatów 3:16

Otóż obietnice zostały przekazane Abrahamowi i jego potomstwu. Nie powiedziano: „i potomkom”, jak gdyby miały dotyczyć wielu, ale jednego: i potomkowi twemu. Jest nim Chrystus.

Galatów 3:29

Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami.

Kolejny werset Rodzaju 27:29:

Niechaj ci służą ludy i niech ci pokłon oddają narody. Bądź panem twoich braci i niech ci pokłon oddają synowie twej matki! Każdy, kto będzie ci złorzeczył, niech będzie przeklęty. Każdy, kto będzie cię błogosławił, niech będzie błogosławiony!

Powyższe błogosławieństwo należało się Ezawowi i było wypowiedziane, mając jego na myśli. Dostał je jednak ktoś, kto bardziej je cenił i na nie zasługiwał. Podobna sytuacja była z Izaakiem, który był drugim synem Abrahama, a jednak on dostał dziedzictwo swego ojca. Tak samo jest z pierwszym Izraelem, okazał się niegodny, więc jego błogosławieństwo przejeli poddani Mesjasza.

Paweł to wyjaśnił Galatów 4:21-31

Powiedzcie mi wy, którzy chcecie żyć pod Prawem, czy Prawa tego nie rozumiecie? Przecież napisane jest, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej. Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała, ten zaś z wolnej — na skutek obietnicy. Wydarzenia te mają jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod górą Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar: Synaj jest to góra w Arabii, a odpowiednikiem jej jest obecne Jeruzalem. Ono bowiem wraz ze swoimi dziećmi trwa w niewoli. Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i ono jest naszą matką. Wszak napisane jest: Wesel się, niepłodna, która nie rodziłaś, wykrzykuj z radości, która nie znałaś bólów rodzenia, bo więcej dzieci ma samotna niż ta, która żyje z mężem. Właśnie wy, bracia, jesteście jak Izaak dziećmi obietnicy. Ale jak wówczas ten, który się urodził tylko według ciała, prześladował tego, który się urodził według ducha, tak dzieje się i teraz. Co jednak mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i jej syna, bo nie będzie dziedziczyć syn niewolnicy razem z synem wolnej. Tak to, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, ale wolnej.

Judaizm galilejski wyrósł na przymierzu zawartym pod górą Synaj, a wierzący W Chrystusa są potomkami Sary, która symbolizowała Jeruszalem Górne. Paweł przedstawia to odwrotni niż dzisiejszy judaizm, który twierdzi, że oni są dziećmi Sary.

Błogosławieństwa Izraela to faktycznie błogosławieństwa wierzących w Mesjasz i wzywających Jego imię (Rzymian 10:9).

Kolejny werset faktycznie mówi o Iszraelu Kapłańska 24:9:

Położył się, jak lew się przyczaił lub niby lwica. Kto się odważy go zbudzić? Błogosławieni niech będą, którzy błogosławią ciebie, a przeklęci, którzy ciebie przeklinają.

Dotyczy jednak Iszraela prawdziwego, czyli ludzi uznających Pomazańca Jeszu za swojego Króla, bo On jest władcą Iszraela, a Jego poddani są prawdziwym Iszraelem.

Żydzi nieco zmienili ten tekst, mamy jednak jego treść dzięki Septuagincie, której tłumaczenie powstało prawie 300 lat przed narodzinami Mesjasza, a tam w 7 wersecie czytamy:

Wyjdzie człowiek z jego potomstwa i będzie królem nad rozlicznymi narodami. Królestwo Jego będzie większe niż Goga. Jego władanie rozrośnie się.

Jest to oczywista zapowiedź przyjścia Mesjasza i jest to błogosławieństwo mówiące o władaniu wieloma narodami, a nie tym jednym. W dodatku z analizy proroctw dowiadujemy się, że armią Goga jest obecnie Państwo Żydowskie położone w Palestynie.

Lwem, o którym jest mowa w 9 wersecie, jest Chrystus Jeszu i kto Jemu będzie złorzeczył, zostanie ukarany, a tak robią dzisiejsi Żydzi.

Rzymian 9:6-8

Nie znaczy to jednak wcale, że słowo Boże zawiodło. Nie wszyscy bowiem, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem, i nie wszyscy, przez to, że są potomstwem Abrahama, stają się jego dziećmi, lecz w Izaaku uznane będzie twoje potomstwo, to znaczy: nie synowie co do ciała są dziećmi Bożymi, lecz synowie obietnicy są uznani za potomstwo.

Chrystus przepowiedział tę sytuację Mateusza 21:33-44

Posłuchajcie innej przypowieści! Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznię, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał. Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna. Lecz rolnicy zobaczywszy syna, mówili do siebie: "To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo". Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc właściciel winnicy przyjdzie, co uczyni z owymi rolnikami? Rzekli Mu: «Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze». Jeszu im rzekł: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach. Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce. Kto upadnie na ten kamień, rozbije się, a na kogo on spadnie, zmiażdży go».

Natomiast zawierając przymierze z pierwszym Iszraelem, Bóg ostrzegł:
Powtórzonego Prawa 28:16

Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty na polu. Przeklęty twój kosz i twoja dzieża. Przeklęty owoc twego łona, plon twej roli, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego. Przeklęte będzie twoje wejście i wyjście. Pan ześle na ciebie przekleństwo, zamieszanie i przeszkodę we wszystkim, do czego wyciągniesz rękę, co będziesz czynił. Zostaniesz zmiażdżony i zginiesz nagle wskutek przewrotnych swych czynów, ponieważ Mnie opuściłeś.

Państwo Żydowskie jest PRZEKLĘTE przez Boga za odstąpienie od Niego i za zabicie własnego Króla Jeszu.

Krzysztof Król

Komentarze

Hubert
Dobry artykuł
james henry
Czy jesteś biznesmenem, politykiem, muzykiem, studentem i chcesz być bogaty, potężny i sławny. Możesz spełnić swoje marzenia, będąc członkiem Illuminati i zarabiać 8 000 000 USD miesięcznie Dzięki temu wszystkie Twoje marzenia i pragnienia serca mogą zostać w pełni zrealizowane, jest to krótkie podsumowanie, jeśli naprawdę chcesz być członkiem wielkich Iluminatów, to zdobądź wróć do nas, aby uzyskać więcej informacji i wyjaśnienia na temat dołączenia w porządku, skontaktuj się z nami teraz na adres e-mail: jameshenryilluminate@gmail.com Whats-App me +2349032326750
cialis alternative
cialis alternative <a href="https://cialiswithdapoxetine.com/#">can ubuy cialis on streets</a>
kzkkyy
hydroxocloroquine <a href="https://keys-chloroquinehydro.com/#">hydroxychloroquine for covid 19</a>
Najpopularniejsze
Polecamy
Najnowsze komentarze

Dr Jerzy Jaśkowski – Zderzenie kobiety z cywilizacją

Trjly when someone doesn't be aware of afterward iits up to other people that they will assist, so here it occurs.

Truly when someone doesn't be aware of afterward itss up to other people that they will assist, so...

W Izraelu biją żydów

RobertFlupt

pharmacie en ligne france livraison internationale [url=https://eumedicamentenligne.shop/#]vente de mГ©dicament...

Jaja zamiast szczepionek

RobertFlupt

online apotheke deutschland [url=https://euapothekeohnerezept.shop/#]п»їshop apotheke gutschein[/url]...

W Izraelu biją żydów

Vernonjunny

https://eumedicamentenligne.com/# п»їpharmacie en ligne france

Jaja zamiast szczepionek

Antoniagah

pharmacie en ligne france livraison internationale: <a href=" https://eumedicamentenligne.shop/# ">trouver...